Затвердження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) у якості Національного класифікатора

9 квітня 2022 року Міністерство економіки України своїм наказом №810-22 затвердило Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) у якості Національного класифікатора НК 030:2022. Передбачається, що даний класифікатор буде застосовуватися «…для уніфікації міжсекторального кодування інформації, що стосується здоров’я та обмежень повсякденного функціонування/обмежень життєдіяльності людини (особи з обмеженнями повсякденного функціонування, особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю) в документації, зокрема індивідуальному реабілітаційному плані, у Електронній системі охорони здоров’я закладів охорони здоров’я та реабілітаційних закладів при наданні реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, а також при наданні допомоги у сферах соціального захисту, освіти, фізичного виховання та спорту та працевлаштування осіб з обмеженнями повсякденного функціонування (осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю), забезпечення безбар’єрності та доступності».

Наш інститут має неабиякий досвід застосування МКФ у науковій та практичній діяльності. Ще з часів її розробки ВООЗ у 2001 році науковці НДІ МСПІ використовували дану класифікацію для визначення обмежень функціонування у хворих різного профілю. З 2019 року МКФ імплементована також до системи надання реабілітаційної допомоги в інституті – стан функціонування кожного хворого, який перебуває на реабілітаційному лікуванні, оцінюється за допомогою базового набору МКФ “ICF Minimal Generic Set”. Це дозволяє об’єктивізувати динаміку функціонального стану пацієнта, а отже, й досягти більш якісних реабілітаційних результатів. Вітаємо затвердження МКФ у якості національного класифікатора і продовжуємо імплементувати її до щоденної діяльності інституту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.