Обговорення Концепції реформування системи МСЕ

4 листопада 2020 р. відбулося обговорення проекту Концепції реформування системи медико-соціальної експертизи та пропозицій щодо змін до Постанови Кабінету міністрів України №1317 від 03 грудня 2009 року.

Враховуючи карантинні обмеження, нарада відбулася в дистанційному режимі, організаторами виступили Міністерство охорони здоров’я України та Державна Установа “Український Державний НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України”. Участь в обговоренні прийняли співробітники МОЗ, інституту та представники обласних центрів МСЕ України.

Відкрив обговорення генеральний директор директорату якості життя МОЗ Гаврилюк Андрій Олександрович, він підкреслив необхідність змін у системі медико-соціальної експертизи та готовність Міністерства підтримувати цей процес.

Директор ДУ “УкрДерж НДІ МСПІ МОЗ України”, професор Іпатов Анатолій Володимирович наголосив на те, що зміни у системі МСЕ мають відбуватися у руслі сучасних тенденцій і підходів до визначення обмеження рівня життєдіяльності та функціонування особи, що враховано в Концепції, розробленій співробітниками Інституту.

Заступник директора інституту Мороз Олена Миколаївна представила громадськості власне проект Концепції реформування системи МСЕ, висвітлила зміни, які пропонуються, можливості імплементації до системи сучасних класифікацій функціонування, у тому числі МКФ, та вертикаль служби, яка пропонується.

Завідувач експертно-аналітичного відділу інституту Ханюкова Інна Ярославівна в своїй доповіді проаналізувала пропозиції до Постанови Кабінету Міністрів №1317, які були надіслані центрами МСЕ та іншими установами.

Надалі розгорнулася жвава дискусія, учасники якої обговорили запропоновані зміни та вирішили ще раз зустрітися в середині листопада з метою подальшого вдосконалення проекту реформування служби медико-соціальної експертизи.

4 мысли о “Обговорення Концепції реформування системи МСЕ

 • 07.09.2021 в 12:35
  Permalink

  У разі ліквідації МСЕК, як наголосила у своєму виступі І. Микичак, куди будуть “розкидані” співробітники МСЕ?

  Ответить
  • 07.09.2021 в 15:09
   Permalink

   Шановний Олександре!
   З цього питання зараз немає чіткого уявлення, немає програми реформування системи. Очевидно частина функцій буде передана сімейноу лікарю і залишиться центральна київська комісія. Крім цього працюватимуть лікувально-консультаційні комісії при лікувальних установах. Інститут сам задає ці питання Міністерству.

   Ответить
   • 15.09.2021 в 11:30
    Permalink

    Где можно будет обжаловать решение семейных “врачей”

    Ответить
    • 15.09.2021 в 11:55
     Permalink

     Согласно пункту 6 статьи 6 Закона «О государственных финансовых гарантиях медицинского обслуживания населения», вы имеете право на «обжалование решений, действия или бездействия поставщиков медицинских услуг или уполномоченного органа и его территориальных органов в установленном законом порядке», то есть в суде.

     Ответить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.